NEPLP piešķir gandrīz 20 tūkstošus eiro satura veidošanai radio

2021. gada 27. jūlijā Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) paziņoja, ka piešķirs 19799,12 eiro sabiedriskā pasūtījuma satura veidošanai radio. Finansējums paredzēts latviešu diasporas ārzemēs aktualitāšu un reemigrācijas jautājumu atspoguļošanai.

Līdzekļi piešķirti raidījuma “Tikko atgriezušies” veidošanai un atskaņošanai AS “Radio SWH” ēterā.

Papildus tam NEPLP piešķīra finansējumu arī satura veidošanai televīzijā. Gandrīz 11 tūkstošus eiro saņems ReTV raidījumam “Ar pasaules pieredzi Latvijā”. Savukārt 7282 eiro saņems  raidījuma “Tutas lietas” veidotāji.

Kopumā konkursam bija pieteikti 5 projekti, bet līdzekļus satura veidošanai saņēma jau pieminētie trīs.

Kam paredzēta nauda sabiedriskā pasūtījuma satura veidošanai?

NEPLP ir valsts institūcija, kas piešķirt naudu sabiedriskā pasūtījuma satura izveidei. Nauda tradicionāli tiek piešķirta tāda satura izstrādei, kas ir Latvijas sabiedrībai nozīmīgs un netiek pienācīgi atspoguļots komerciālajos medijos. Šajā konkursa kārtā finansējums tika sadalīts tādu raidījumu veidošanai, kas ļauj latviešiem ārzemēs saglabāt ciešāku saikni ar Latviju un latviešu valodu.

Tā kā atgriežoties dzimtenē pēc ilgākas prombūtnes ārzemēs rodas daudz jautājumi, ir radīti arī raidījumi, kas atspoguļo atgriešanos Latvijā. Tautieši, kas šobrīd svešumā rūpīgi seko norisēm dzimtenē un ir cerība, ka papildus informācijas sniegšana ļaus viņiem vieglāk pieņemt lēmumu par atgriešanos. Radio SWH veidotais raidījums “Tikko atgriezušies” ietilpst pēdējā kategorijā un atspoguļos reemigrantu pieredzi Latvijā.


Avots: 

  • NEPLP paziņojums: https://www.neplpadome.lv/lv/sakums/padome/padomes-sedes/sedes-sadalas/neplp-pieskir-38-tukstosus-eiro-diasporas-un-remigracijas-tematikai-veltita-satura-veidosanai.html