Schlager time radio

radiostacija "Skonto"radiostacija "SWH"radiostacija "Tev"radiostacija "STARFM"
radiostacija "LR1"radiostacija "LR2"radiostacija "LR3" - Klasikaradiostacija "LR4"
radiostacija "Pieci"xofm_logoradiostacija "LoungeFM"radiostacija "SWH Rock"
radiostacija "RelaxFM"radiostcija "Kurzemes radio"Latviešu hiti radiostacija "EHR"
EHR_superhitsRusskie hitiradiostacija "LKR"radiostacija "Marija"
topradioradiostacija "RetroFM"radiostacija "MixFM"Radio7

Vācu šlāgeri vienā laidā radio “Schlager time” ēterā 24 stundas diennaktī.

uzzināt vairāk

Vairāk par “Schlager time radio”

Esam pieraduši klausīties šlāgerus latviski – LR2, bet žanrs ir daudz plašāks un pārstāvēts arī ārpus Latvijas robežām.

Vācu šlāgeri (“schlager“) ir mūzikas veids, kas var skanēt zaļumballēs, kafejnīcās, koncertos un arī mājās. Iespējams, klausoties vācu šlāgerus pamanīsiet jau zināmas un iemīļotas melodijas. Jā, daudzi pašmāju šlāgeri ir pārņemti no Vācijas un adaptēti vietējam tirgum, pārtulkojot vārdus latviski.

Schlager time radio pirmsākumi meklējami Ogres TV līdzīga nosaukuma programmā. Savas pastāvēšanas laikā tā iemantoja skatītāju uzmanību un autori izlēma iet soli tālāk.

2005. gadā tika uzsākta interneta translācija un vācu šlāger radio kanāls kļuva pieejams klausītājiem Latvijā un visā pasaulē.

Atsauksmes radiostacijas mājaslapā liecina, ka tā skanējumu novērtē klausītāji, kas pārzina vācu valodu un dzīvo dažādās pasaules valstīs. Cik daudzi to klausās Latvijā nav zināms, bet interneta radio stacija pastāv jau vairāk kā 15 gadus, kas vismaz daļēji liecina par tās kvalitāti.

Tiem latviešiem, kam patīk šī radiostacija, iespējams, patiks arī Merkurs, kurā šlāgeri tiek papildināti ar amerikāņu vecajiem gabaliem.

Programma

Vairāk kā 600 dažādi šlāgeru izpildītāji, kuru darbi ieskaņoti laika posmā no 20. gs 60.-tajiem līdz 2012. gadam. Ja klausītāji pieprasa jaunākas dziesmas, radio uzturētāji cenšas tās arī atrast. Programmā ir dzirdami:

  • plaši pazīstami šlāgeru dziedātāji un
  • mazāk zināmi izpildītāji 24 stundas dienaktī.

Šlāgeri – klausies un atpūties

Šlāgermūzika ir žanrs, kas Latvijā uzrunā daudzus, pārsvarā vidējās un vecākās paaudzes iedzīvotāju. Tās ir saldas mīlas balādes, tautasdziesmas vai smieklīgas dziesmiņas vienkāršā izpildījumā. Šlāgeri ir īpaši populāri zaļumballēs un centrālais elements Līgo vakarā un Jāņu svinībās visā Latvijā. Klausoties šo mūziku, ir viegli sākt dejot pat tiem, kas ar dejošanu ir uz Jūs Arī mūzikas vārdi ir vienkārši un viegli iegaumējami, līdz ar to tiem var dziedāt līdzi arī tie, kas mūziku klausās pirmo reizi.

Tradicionāli par galveno šlāgerradio kanālu tika uzskatīts LR2, bet mūsdienās šīs radiostacijas repertuārs ir pamainījies. Tagad klausīties tikai šlāgermūziku var “Schlager time radio” kanālā 24 stundas diennaktī visā pasaulē.

Vācu šlāgeri

Iespējams, galvenais iemesls, kādēļ Latvijā ir populāri vācu šlāgeri ir to melodiskums. Nepārprotiet, ne visiem patīk šāda mūzika, bet latviešu mūzikas izpildītāji ir paņēmuši daudzas vācu šlāgeru melodijas un pat pārtulkojuši dziesmu vārdus. Tā rezultātā klausītājiem izplūst robežas starp latviešu un vācu mūziku. Vācu šlāgeri sāk šķist kā savējo radīta mūzika.

Kontakti

Klausītājiem ir iespēja sazināties ar Schlager time radio veidotājiem e-pastā vai atstāt savu ziņojumu viesu grāmatā. Tā kā šī ir interneta radiostacija, atrašanās vieta tai nav norādīta.

Jums varētu patikt arī Auto radio, radio Pik FM, SWH+ vai LR1. Plašāks radiostaciju saraksts pieejams Radio.lv sākumlapā.

samazināt