Pieci latgalieši

radiostacija "Skonto"radiostacija "SWH"radiostacija "Tev"radiostacija "STARFM"
radiostacija "LR1"radiostacija "LR2"radiostacija "LR3" - Klasikaradiostacija "LR4"
radiostacija "Pieci"xofm_logoradiostacija "LoungeFM"radiostacija "SWH Rock"
radiostacija "RelaxFM"radiostcija "Kurzemes radio"Latviešu hiti radiostacija "EHR"
EHR_superhitsRusskie hitiradiostacija "LKR"radiostacija "Marija"
topradioradiostacija "RetroFM"radiostacija "MixFM"Radio7

Mūzika latgaliešu valodā un punkts.

uzzināt vairāk


Latgaliešu valoda ir skaista, bet ne visi to prot. Klausāmies dziesmas latgaliski un mācamies vai vienkārši baudām. Tā ir daļa no mūsu kultūras, kuru ir vērts atcerēties un stiprināt, neskatoties uz aizvien pieaugošo unifikāciju.

Latgaļu dziesmas ne tikai “Pieci latgalieši” ēterā

“Pieci latgalieši” skan tikai dziesmas latgaliski. Populārākie izpildītāji ir Borrowa MC, Laimas Muzykanti, Puncuļu ģimene, Patrioti.lg, Apveineiba MMD, Ginc un Es u.c. Samērā daudz latgaļu dziesmas var atrast arī Youtube platformā.

Aizvadītās desmitgades populārākā, jaunradītā latgaļu dziesma šķiet ir Borowa MC “Viskaistakajai meitinjai” (skat. zemāk)

Vienlaikus ļoti populārā ir arī Laimas Muzykantu skaņdarbs “Tōli dzeivoj”

Ja vēlaties paši iemācīties latgaļu dziesmas un nepietiek ar radio “Pieci latgalieši”, atliek klausīties video internetā vai nopirkt biedrības “Latgolys Studentu centrs” izdoto latgaliešu dziesmu krājumu “Muna dzīšmu gruomota” (atvērt saiti uz grāmatas iegādes iespēju). Informācijas publicēšanas brīdī grāmata interntā maksāja 11,30 EUR, lielākajās grāmatnīcās savukārt tā bija par 4 – 5 eiro dārgāka.

Visiem pārējiem, kas mūziku un dziesmas latgaliski klausās tikai kā fona mūziku pilnībā pietiks ar radio “Pieci” veidoto straumi “Pieci latgalieši”. Patīkamu klausīšanos un ceram, ka arī citas radiostacijas sekos šim piemēram.

Kontakti:

Jūs varētu interesēt arī EHR, Skonto un Latgales radio. Plašāka radiostaciju izvēle pieejama Radio.lv sākumlapā vai katalogā (skat. radio.lv/az/)

samazināt