Cik pelna radio DJ?

Radio dīdzēji jeb radio raidījumu vadītāji Latvijā nebūt nav paši turīgākie. Mēs nedzīvojam ASV, Anglijā vai Vācijā, kur radio DJ var saņemt daudzus desmitus tūkstošus vai pat simtus tūkstošus eiro gadā.

Cik saņem radio DJ Latvijā?

Komerciālās radiostacijas publiski neatklāj informāciju par savu darbinieku atalgojumu. Ja paveicas šādus datus var atrast CV vakanču portālos. Vairumā gadījumu tomēr radio dīdžeji tiek atlasīti nerīkojot publiskus konkursus un šī iespēja atkrīt.

Lielāku skaidrību par to, cik pelna radio DJ mēs varam atrast izpētot Latvijas Radio mājaslapu.

Saskaņā ar tajā redzamo informāciju radio DJ atalgojums VSIA “Latvija Radio” variē robežās no 676 EUR līdz 2200 EUR (vidējā alga 1126,91 EUR). CV portālā par Latvijas Radio 2 vakancēm publicēta informācija, ka atalgojums 2021. gada februārī paredzēts kā 1250 eur (bruto).

Kā patiesībā pelna radio DJ?

Savas popularitātes vairošana mūsdienās ļauj radio ētera balsīm gūt papildus ienākumus citos veidos:

  • pasākumu un svinību vadīšana (daži simti līdz tūkstoši par pasākumu);
  • TV raidījumu vadīšana (daži simti par raidījumu);
  • reklāmu līgumi ar ražotājiem (vairāki tūkstoši eiro.) (Neattiecas uz valsts televīzijas un valsts radio štata darbiniekiem.)

Papildus tam iegūtā popularitāte ļauj virzīt cilvēku plūsmas sociālajos tīklos sevis izvēlētos virzienos (intererses, ideoloģija, izklaide).

Kā kļūt par radio dīdžeju?

Latvijā  nav oficiāla izglītības programma, kas ļautu kļūt par radio dīdžeju. Vairums sāk ar diskotēku vai pasākumu vadīšanu. Otra grupa ir cilvēki, kas jau vada TV raidījumus, aktieri vai citi sabiedrībā pazīstami cilvēki. Trešā iespēja ir sākt strādāt radio kādā citā amata pozīcijā un pareizajā brīdī atklāt savas prasmes, lai kļūtu par dīdžeju.

Situācijās, kad prasības ir formālās var tikt prasīta izglītība komunikācijās vai žurnālistikā. Saprast, vai radio DJ amats ir jums piemērots iespējams, piesakoties praksē.

Mūsdienās tāpat iespējams arī veidot savu Youtube kanālu vai podkāstu. Brīdī, kad tas iemantos popularitāti, iespējams, kāda radio stacija piedāvās jums kļūt par ētera balsi.

Pelnīt kā radio DJ ir iespējams arī Latvijā. Ja ir drosme vadīt pasākumus un kāzas un būsiet pieprasīti, nopelnīsiet vairāk kā pamatdarbā.

Kļūstot par radio Rietumeiropā, Krievijā vai ASV pelnīsiet daudz vairāk, bet tad ir nepieciešamas ideālas svešvalodu zināšanas.


Avoti:

  • Atalgojum tabula VSIA “Latvijas Radio” https://naba.lsm.lv/lv/finanses/atalgojumu-likmes/
  • Latvijas Radio 2 mūzikas raidījuma vadītāja atalgojums (1250 eur) – https://www2.cv.lv/lv/vacancy/257292/latvijas-radio-vsia/latvijas-radio-2-muzikas-raidijuma-vaditajs-vaditaja