Kā pastiprināt radio signālu?

Latvijā ir dzirdami vairāki desmiti dažādu radio staciju. Lielākā daļa no tām ir reģionālās radiostacijas, kas dzirdamas tikai vienā vai dažās pilsētās un 50 km ap tām. Vienlaikus pastāv arī lielās valsts un komerciālās radiostacijas, kuru pārklājums FM viļņos aptver praktiski visu Latvijas teritoriju.

Diemžēl abos gadījumos, sevišķi lauku reģionos, radio signāls var būt vājš un nekvalitatīvs. Rezultātā klausīties iecienīto radio kanālu FM viļņos ir problemātiski.

Kādi ir risinājumi? Kā pastiprināt radio signālu, lai klausītos radio teicamā kvalitātē?

Interneta tehnoloģijas ļauj klausīties visus Latvijas radio (arī reģionālos) ideālā kvalitātē caur internetu. Kā?

  1. Apmeklējiet Radio.lv sākumlapu vai sadaļu “A-Z” (radio staciju katalogs) un izvēlieties, kuru radio staciju klausīties (LR1, Latgales, Rietumu radio, Kurzemes, Marijas radio).
    Radio signāls šajā variantā tiek pārraidīts caur internetu. Klausoties radiostaciju mājās, darbā savā datorā vai mobilajā telefonā, ja pieejams bezlimita interneta pieslēgums tas būs labākais un vienkāršākais veids. Cilvēkiem, kam internets nav pieejams vai tā atļautais datu apjoms ir ierobežots, jāizvēlas cits variants.
  2. Nopērciet kvalitatīvu āra FM antenu. Pievērsiet uzmanību polarizācijai un pieskaņojiet to vēlamajai radiostacijai.
    Ieteicams antenu novietot pēc iespējas augstāk un pavērst virzienā uz tuvāko FM raidītāju. Vajadzīgās radio stacijas frekvences varat atrast šajā sadaļā.

Situācijās, kad radiostacijas signālu uztvert FM viļņos būs iespējams, kvalitatīva āra antena var būt liels palīgs. Tomēr nevajag cerēt, ka dzīvojot Kurzemē varēsiet ar labāku antenu uztvert Latgales radio. Visticamāk, tas nenotiks.

Vai man ir nepieciešams radio pastiprinātājs?

Nē, radio pastiprinātājs nebūs labākais risinājums. Ja radio signāls ir nekvalitatīvs, ar trokšņiem, tad radio pastiprinātājs vienlaikus pastiprinās arī trokšņus un rezultāts būs tāds pat kā iepriekš.

Tiem, kas vēlas klausīties radio tikai FM viļņu radioaparātā labākais risinājums būs kvalitatīva ārējā antena.

Visiem pārējiem, kas grib klausīties visas valsts un komerciālās radiostacijas, t.sk. reģionālās labākais risinājums mūsdienās būs klausīties radio online. Visērtāk to ir izdarīt Radio.lv mājaslapā.