LR2 joprojām populārākā radiostacija Latvijā

Klausītāju auditorijas pētījumi liecina, ka Latvijas Radio 2 joprojām ir valstī populārākā un biežāk klausītā radio stacija. Tās vienas dienas klausītāju skaits sasniedz 217 tūkstošus, kas ir par 59 tūkstošiem vairāk kā otrajā vietā esošajam Skonto radio, liecina Kantar TNS ziņojums par 2021. gada ziemas – pavasara sesiju.

Cik daudzi iedzīvotāji Latvijā ikdienā klausās radio?

Pētījums liecina, ka ziemas – pavasara periodā radio klausās 1,012 miljoni (65,8%) Latvijas iedzīvotāji vecumā no 16 līdz 74 gadiem. Savukārt vismaz reizi nedēļā radio klausījās 1,307 miljoni valsts iedzīvotāju. Vidējais klausīšanās laiks sasniedza 4 stundas un 6 minūtes, kas ļauj secināt, ka cilvēki to izmanto kā fona troksni darba vietā vai mājās.

Radio2 par populārāko radiostaciju Latvijā ir atzīts jau daudzus gadus pēc kārtas, taču Skonto ir spējis pietuvoties ļoti tuvu. Piemēram, reizi nedēļā jau tagad Skonto tiek atskaņots biežāk kā LR2.

Tendences liecina, ka pandēmijas periodā pieaugusi radio klausīšanās mājās, bet samazinājusies klausīšanās darba vietās. Tas, visticamāk, skaidrojams ar to, ka cilvēki vairāk strādā no mājām vai bija bez darba un saņēma dažādus pabalstus. Attiecīgi arī samazinājās radio atskaņošana automašīnās, pie draugiem, sabiedriskajās vietās un citur (ārpus mājas).

Kā tika aptaujāti klausītāji?

Kantar aptaujāja vairāk kā 4500 cilvēkus. 72% tika aptaujāti telefonintervijās, bet pārējie piedalījās aptaujās internetā. Kombinētā izlases metode ļauj nodrošināt reprezentatīvu atlasi un ļauj uzskatīt iegūtos datus par ticamiem.


Papildus informācija

Kantar. “Pēdējo 6 mēnešu laikā radio ik dienu klausījušies 1 miljons 12 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju” Sk. internetā:  https://www.kantar.lv/pedejo-6-menesu-laika-radio-ik-dienu-klausijusies-1-miljons-12-tukstosi-latvijas-iedzivotaju/