NEPLP anulējusi FM apraides atļauju radio PIK

Latvijā ir gana daudz radiostacijas, kas pārraida saturu krievvalodīgo auditorijai un viena no vecākajām ir radio “PIK”. PIK FM apraidē līdz šim skanēja Rīgā un tās tuvākajā apkārtnē, taču uzraugošās institūcijas ir lēmušas apturēt tās licenci.

Kādēļ NEPLP apturēja radio PIK licenci?

2021. gada 1. jūlijā Neatkarīgā Elektronisko Plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) paziņoja, ka ir konstatēti trīs Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma pārkāpumi:

  • rupju un nepieklājīgu izteicienu izplatīšana;
  • par aicinājumu raidījuma ietvaros uz kara vai militārā konflikta izraisīšanu, gāzt varu, grozīt valsts iekārtu vai graut teritoriālo vienotību;
  • pirmsvēlēšanu periodā analītiskajos raidījumos netika nodrošināta viedokļu dažādība (aicināti, galvenokārt, viena politiskā spēka pārstāvji).

Papildus tam radiostacijas īpašniekiem SIA ražošanas komercfirma ”PIKAL UN PARTNERI” tika piemērots naudas sods 18`500 EUR apmērā.

Vai PIK FM var dzirdēt vēl FM viļņos?

Lēmums stājās spēkā 2021. gada 5. jūlijā, taču ir zināms, ka PIK FM īpašnieki plāno to pārsūdzēt tiesā. Jāņem gan vērā, ka lēmuma pārsūdzēšana neaizkavē tā izpildi. Tas nozīmē, ka līdz brīdim, kamēr tiesa atcels NEPLP lēmumu (ja tas notiks) radio “PIK FM” FM apraidē nebūs dzirdams.

Vai PIK FM ir dzirdams tiešraidē internetā?

Jā, informācijas publicēšanas brīdī – 2021. gada 19. jūlijā radio “PIK FM” joprojām bija dzirdams tiešraidē internetā (skat. radio.lv/pikfm/) Vērts atzīmēt, ka radio “PIK FM” Latvijā FM viļņos raidīja 23 gadus.


Kur iegūt plašāku informāciju?

Ja vēlaties uzzināt vairāk par konflikta būtību, sazinieties ar NEPLP vai radiostacijas īpašniekiem.

Informācijas avots: https://www.neplpadome.lv/lv/sakums/padome/padomes-sedes/sedes-sadalas/neplp-anule-apraides-atlauju-radio-pik.html